O společnosti

1996

Založení společnosti

Rok 1996. Rok sportovních úspěchů, kdy čeští hokejisté získali titul mistrů světa a fotbalisté si dovezli stříbrnou medaili z Mistrovství Evropy. Rok, kdy vznikl okres Jeseník. Ale hlavně rok, kdy jsme svůj příběh začali psát my. Na počátku stojí Radek Klásek st., který si v tomto roce zažádal o živnostenské oprávnění v oblasti instalatérských a topenářských prací, a začal tak budovat základy pro silnou rodinnou firmu.

1998

Zatápíme pod kotlem

Nezůstalo jen u instalatérských služeb. Již o dva roky později jsme rozšířili svou působnost díky nově vzniklé spolupráci s výrobci kotlů a topných zařízení na prodej a servis. Podnikání začalo nabírat na rychlosti, a koncem roku 1998 už začíná firma nabízet široké portfolio produktů společně s jejich montáží.

2000

Doba plynová

Rok 2000 byl pro nás přelomový. Vždy jsme se snažili najít nová a efektivní řešení. V zahraničí se již plně rozvinul trh s plynovými kotly, které nabízí lepší využití energie pro domácnost. Proto když se naskytla možnost získání oprávnění pro založení živnosti tykající se manipulace s plynovým zařízením, neváhali jsme ani minutu. Toto oprávnění nám později také umožnilo rozšířit naši nabídku o nové plynové produkty.

2007

Nový člen na palubě

I přes rychlý růst firmy pro nás bylo pro nás důležité zachovat rodinnou tradici. Již o několik let dříve začal Radek Klásek st. promýšlet možnosti nástupnictví. Jednoho dne chtěl předat pomyslné žezlo svému synovi, Radku Kláskovi mladšímu, který mu ve firmě pomáhal již od útlého věku. Chod společnosti poznával od nejnižších pozic a postupně nahlédl do všech odvětví spojených s firmou. Vzhledem k jeho reprezentativní a komunikativní povaze po nějakém čase začal jednat s obchodními klienty a partnery ze zahraničí.

2008

O dvanáct let víc zkušeností

S lety rostla nejen zkušenost, ale také působnost naší společnosti. V naší nabídce se poprvé objevily solární systémy. Začala se tak psát nová kapitola, kdy se naše firma posunula od topných zařízení k nové, a zcela revoluční technologii využívající energie ze slunce.

2010

Rozšiřování sortimentu

Za pár let přibyl další druh topných produktů, konkrétně prodej tepelných čerpadel. Postupně rostl počet objednávek a nabídek pro spolupráci. Začalo být jasné, že pro zvyšování distribuce zboží, instalací a servisu bude nutné rozšíření společnosti.

2016

Nové My, nový Reacon

Rozhodnutí ohledně rozšíření společnosti se zcela realizovalo v roce 2016. Přesně 20 let od našich podnikatelských začátků, otec a syn naplno spojili své síly, a založili větší a stabilnější společnost, která pokračuje v započatém duchu a rodinném odkazu. A tak vznikl Reacon, mnohem větší s novou budoucností.

2018

Nové vize

Vize a touha po rodinné firmě, která dává jistotu a umožňuje osobní přístup, a přitom pracuje na vysoké úrovni byla naplněna. Neusnuli jsme však na vavřínech. Naopak! Stále rozšiřujeme náš sortiment, hledáme nové zaměstnance a navazujeme nové spolupráce, abychom mohli uspokojit Vaše potřeby. Nově jsme do našeho portfolia zařadili prodej klimatizací, a navázali spolupráce se společnostmi Thermoqueen, která vyrábí opravdu kvalitní panelové radiátory a Thermassis, která vyrábí kotle páté emisní třídy na tuhé paliva.

2019

Velká očekávání

Nemůžeme se dočkat, co nám přinese další rok. Už teď však víme, že nás čeká úžasná cesta. Těšíme se na nové věci, nové lidi a zkušenosti, které nás potkají. Nechceme zůstal stát na místě, ale dokázat se opět posunout dál. Budeme rádi, když se k nám v této pouti připojíte a pomůžete nám při zlepšování služeb a servisu. Protože právě na Vás záleží.